/* * @version $Id: index.php 14401 2010-01-26 14:10:00Z louis $ * @package Joomla * @copyright Copyright (C) 2005 - 2010 Open Source Matters. All rights reserved. * @license GNU/GPL, see LICENSE.php * Joomla! is free software. This version may have been modified pursuant * to the GNU General Public License, and as distributed it includes or * is derivative of works licensed under the GNU General Public License or * other free or open source software licenses. * See COPYRIGHT.php for copyright notices and details. */ О городе -->
Почта @lubotin.com

Люботин – перлина Слобожанщини

Люботин – одне з найстаріших міст Харківської області. Місто на декілька років старше Харкова, який не так давно відзначав свій 350-річний ювілей. Багате історичне минуле Люботина може бути  цікавим і для істориків, і для археологів, і для архітекторів. На жаль, минуле міста вивчене в недостатній мірі, щоб мати повну історичну картину Люботина.

Географічне розміщення Люботина настільки вигідне, що не використати цей факт було б, м’яко кажучи, нерозумно. Місто знаходиться між трьома транспортними артеріями державного значення. Це автошляхи Київ-Харків, Харків-Сімферополь, а також залізнична магістраль Харків-Київ.

25 км розділяють Люботин та Харків – друге місто країни та першу столицю України. Таким розташуванням може пишатися не кожне велике місто нашої держави.

Ще в студентські роки, працюючи над дипломною роботою, в рефераті про розвиток курортно-туристичних зон навколо індустріально культурного центру, яким є Харків, мною була запропонована концепція розвитку зон відпочинку в „променевих” напрямках із центром у самому місті. Одним із таких „променів”, природно, був Харків-Люботин, куди входили такі об’єкти загальнодержавного значення як санаторій „Роща”, „Рай-Оленівка”, „Бермінводи”. Ну і, звичайно, Люботин – зі своїми будинками відпочинку та піонерськими таборами з прекрасними дубовими лісами і каскадами мальовничих ставків.

Пройшов час, змінювалася влада, закінчилося 20-те століття. Колись могутній люботинський курортний „промінь” погас. Ця ситуація вплинула на загальний стан міста.

Важко сьогодні назвати причини, (а може і немає й сенсу) за якими кінець століття пройшов для Люботина під знаком загального занепаду на всіх напрямках: в економіці, будівництві, комунальній та культурній сферах та інше.

На початку 21 століття, як мені здається, Люботин повільно, але все ж таки почав відроджуватися, що не може не радувати.

Не беруся говорити про всі напрямки життєдіяльності міста, а загострю свою увагу на розвитку архітектурної діяльності та будівництві в Люботині.

За останні 5-6 років у місті зусиллям залізниці проведена реконструкція залізничного вокзалу зі спорудженням одного із найдовших критих пішохідних мостів у Європі (у складі будівель та споруд Південної залізниці міст став лауреатом державної премії будівництва та архітектури), побудовано нове кафе „Кокон” у центральному парку, обновилися інтер’єри кафе „Зорі”, побудовано та реконструйовано декілька магазинів, як у центрі, так і на околицях міста. Зусиллями Південної залізниці відремонтована дорога по вулицях Радянська та Шевченка. Нарешті завершено будівництво нової адміністративної будівлі виконкому.

До 60-річчя перемоги у ВВв спільними зусиллями міста та Південної залізниці завершено будівництво меморіального комплексу у центральній частині парку.

У 2005 році почалися роботи по реконструкції пл. Комсомольської. Із руїн відродилася будівля міської лазні. У подальшому планується продовження робіт на головній площі міста: це і нове будівництво, і благоустрій, і виконання проектних робіт.

Плани на найближче майбутнє – наполеонівські. Перше – це новий генеральний план міста – надзвичайно важливе та першочергове завдання. Новим генеральним планом буде передбачено та обгрунтовано багато містобудівельних питань: новий генплан центрального парку з реконструкцією спортивного ядра, містобудівельна концепція та благоустрій центральної частини міста, визначена стратегія подальшого розвитку з питань житлового будівництва та промислових зон.

Що стосується відродження Люботина як міста-курорту, то в цьому напрямку е певні ідеї та наробки. Передусім, це наші ставки. Їм просто необхідне друге життя. Вже зараз розглядаються питання оренди ставків, будівництво зон відпочинку в безпосередній близькості (прикладом може слугувати „Старолюботинський” ставок, де розглядається питання про спорудження кемпінгу).

Ідея створення музею побуту та архітектури Слобожанщини на базі історико-архітектурного комплексу в с. Гиївка, яка виникла у відділі містобудування та архітектури, була високо оцінена обласними управліннями містобудування, архітектури і культури ХОДА. І в даний момент перед містом стоїть першочергове завдання –  створення сприятливого інвестиційного клімату для залучення в Люботин як вітчизняних, так і закордонних інвесторів.

Не дивлячись на складнощі сьогодення, я з оптимізмом дивлюся на архітектурне майбутнє Люботина, все-таки, як „перлини” Слобожанщини.

 

 

Головний архітектор міста Троценко О.В.

 
Warning: include(html/template.php): failed to open stream: No such file or directory in /www/lubotin.com/templates/pwc035_j15/index.php on line 168 Warning: include(): Failed opening 'html/template.php' for inclusion (include_path='.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /www/lubotin.com/templates/pwc035_j15/index.php on line 168

Чем больше всего запомнился Вам первый год работы городской власти нашего города ?
 
QR Code